Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, ‘destek’ talebini yineledi

Ukrayna Devlet Lideri Zelenski, Rusya’ya yönelik yaptırım baskısının devam etmesi gerektiğini söyledi.

Zelenski, çevrim içi görüntü konferans ilişkisiyle, Kanada genelindeki 11 farklı üniversitenin öğrencilerine hitap etti.

Ülkeler ve toplumlar ortasındaki uzaklıkların, internet üzerinden azaltılabileceğini kaydeden Zelenski, “Bizim için internet bir çeşit silah zira neler olduğunu bu sayede gösterebiliyoruz. Bilgi, bazen birtakım silah tiplerinden daha büyük bir darbe vurabilir.” dedi.

Zelenski, bilginin bilhassa internet ve toplumsal medya sayesinde Ukrayna için güçlü bir silah olduğunun kanıtlandığını tabir etti.

Ülkesinin Rusya’nın işgalinden yaklaşık dört ay sonra da demokrasiye bağlılığını sürdürdüğünü hatırlatan Zelenski, “Özgür ve demokratik bir gelecek için her şeye karşın galip geleceğiz.” diye konuştu.

Volodimir Zelenski, insanları gayrete ve milletlerarası toplumu ise yardımları devam ettirmeye çağırarak, “Silahlara, finansal ve insani dayanağa gereksinimimiz var. 7/24 kalıcı yaptırım baskısına gereksinimimiz var. Bunu ne kadar tekrar edersem edeyim, savaş devam ederken asla çok fazla söylemiş olmayacağım.” sözlerini kullandı.