Kocaeli’de babasının yanında 8 yaşındaki çocuğu haczettiler

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde 37 yaşındaki bir baba 8 yaşındaki çocuğunu görebilmek için yıllardır hukuk gayreti veriyor.

2018 yılında annesinin kızına bakamadığı gerekçesiyle çocuğuna kavuşan Türkan, daha sonra kızın tekrar anneye verilmesiyle birlikte hayal kırıklığına uğradı.

Mahkemenin çocuğun faydasını düşünerek babasının yanında kalmasını uygun görmesinin akabinde kızını yanına alan Türkan, verilen orta kararla bir şok daha yaşadı.

Zonguldak’tan torunlarını görmeye gelen anne ve babasıyla vakit geçiren Türkan’ın konutuna icra memurları ve polis takımları geldi.

BABASININ YANINDA HACZETTİLER

Neye uğradığını şaşıran ailenin yanından zorla alınan küçük kız, anneye götürüldü. Mağdur baba ise o anları cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

Türkan artık evladı yerine onun oyuncaklarını severken, torunlarını görmeye gelen babaanne ve dedesi ise gözyaşları içinde kaldı.

Eski eşinin 2018 yılında kendisini arayarak 8 yaşındaki kızlarını kendisine teslim ettiğini söyleyen Türkan, ”Arkamdan polis karakoluna ‘Çocuğumu kaçırdı’ diye söz veriyorlar, şikayette bulunuyor” dedi. Türkan bu süreçten sonra çocuğunu yaklaşık birkaç yıl alamadığını söyledi.

Eski eşinin yaşadığı konuta giderek çocuğunu görmek istediğini söylediğini aktaran Türkan, “Çocuğum dışarıdaydı, sonra yanıma gelince ayaklarının yara bere içinde, kan revan içinde olduğunu gördüm” diye konuşarak üvey dedenin kızını dövdüğünü öne sürdü.

Dava çerçevesinde görülen 2. mahkemede çocuğun üstün faydası sebebiyle babanın yanında kalmasına kanaat verildiğini kaydeden Türkan, “Çocuk, şiddete maruz kaldığını, üvey dede tarafından kömürlüğe kitlendiğini söylüyor. Şiddete maruz kaldığına dair değil de benim yanımdayken okula gitmediğine kanaat veriliyor” diyerek karara reaksiyon gösterdi.