ABD’de 243 yolcusu bulunan tren raydan çıktı: 3 kişi öldü, çok sayıda yaralı var

ABD’nin Missouri eyaletinde yer alan Mendon kenti yakınlarında meydana gelen olayda Los Angeles’tan Chicago’ya giden ve içinde 243 yolcu ve 12 vazifeli bulunan tren hemzemin geçitte bir kamyonla çarpıştı. Yetkililer çarpışma sonucu trendeki 2 lokomotif ile 8 yolcu vagonunun raydan çıktığını söyledi.

Missouri Eyaleti Otoyol Polisi yaşanan kazada 3 kişinin öldüğünü bildirdi. ABD Ulusal Demiryolu Şirketi (Amtrak) ise olayda ölenlerin yanı sıra yaralıların da bulunduğunu açıklarken yaralananların sayısı hakkında bilgi vermedi. Görgü şahitleri birtakım yolcuların kanlar içinde olduğunu tabir ederken ABD basını kazada en az 50 kişinin yaralandığını bildirdi. Bir hastane çalışanının aktardığına nazaran 3 kişi ise ambulansla hastaneye ulaştırıldı.

Missouri Eyaleti Valisi Mike Parson resmi toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada yaşanan olayla ilgili kederini lisana getirirken Eyalet Kamu Güvenliği yetkilileri Otoyol Polisi ve öbür acil durum gruplarının olaya müdahale ettiğini açıkladı.

Amtrak şirketi yetkilileri ise kazanın hemzemin geçitte bulunan kamyonun trenin geçişini engellemesi sebebiyle meydana geldiğini tabir etti.