14. Dünya Mikrocerrahi Kongresi İstanbul’da yapılacak

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Lideri Şekib Avdagiç, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, salgın sonrası İstanbul’da yapılacak milletlerarası kongrelere adeta her hafta yenisi eklendiğini bildirdi.

2027 yılında 14. Dünya Mikrocerrahi Kongresi’nin İstanbul’da yapılmasına karar verildiğini bildiren Avdagiç, bu değerli tertip için bin 500 profesyonelin İstanbul’a geleceğini açıkladı.

İTO’nun iştiraklerinden olan İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’nun (ICVB) Dünya Mikrocerrahi Kongresi’nin İstanbul’a kazandırılmasına tam takviye verdiğini aktaran Avdagiç, şunları kaydetti: “İstanbul, Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği Lideri Prof. Dr. Ali İstek Erçöçen ve Kongre Lideri Doç. Dr. Bülent Saçak’ın sunumlarıyla rakiplerini geride bıraktı. Bu ortada en az 8 öbür aktifliğin İstanbul’da yapılması için adaylık çalışmamız sürüyor. Bin 250 katılımcılı Avrupa Nöroradyoloji Derneği Kongresi için iddialıyız. Yeniden 3 bin 500 katılımcılı Memleketler arası Toplu Taşımacılar Birliği Kongresi’ne 2025-2027’de konut sahibi olmak istiyoruz. ICVB olarak takviye verdiğimiz Valorant Dünya Şampiyonası’nın 2-18 Eylül’de İstanbul’da 6 bin 500 iştirakçi ile gerçekleşecek olması da bizleri heyecanlandırıyor. Bu yılki takvimimizde 300 ile 10 bin kişi katılımcılı en az 12 memleketler arası kongre ve toplantı var. Yarışa devam.”