Yalova’da iki kez cinsel tacizden tutuklandı, yine tahliye aldı

Yalova’nın Armutlu ilçesinde Cinsel tacizden 2 defa tutuklanan spor tesisi görevlisine yeniden tahliye edildi.

Olay, geçen sene meydana geldi. Belediyenin spor tesislerinde personel olarak çalışan Yakup Akkaya, buraya gelen E.N. (16) isimli erkek çocuğu ile P.Ç. (20) isimli kıza telefonla cinsel tacizde bulunduğu savıyla 17 Ağustos’ta polis tarafından gözaltına alındı.

İşlemlerinin akabinde Gemlik Adliyesi’ne sevk edilen Akkaya, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Akkaya hakkında, Gemlik 5’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde ‘çocuğa karşı telefonla cinsel taciz suçlamasıyla’ 6 aydan 3 yıla kadar, Gemlik 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde ise ‘telefonla cinsel taciz’ suçlamasıyla 3 aydan 2 yıla kadar mahpus cezası istemiyle dava açıldı.

4 AY SONRA TEKRAR TUTUKLANDI

Cezaevinde 2 ay tutuklu kaldıktan sonra ekim ayında tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilen Yakup Akkaya, Armutlu Belediyesi Spor Tesisleri’ndeki işine geri döndü.

Yakup Akkaya (32)

Akkaya, bu defa 8 Şubat’ta tesise spor yapmaya gelen Ş.M.A. (17) isimli erkek çocuğuna telefonla cinsel tacizde bulunduğu teziyle gözaltına alındı. Telefon dökümlerinde yapılan incelemede Akkaya’nın, Ş.M.A’ya attığı telefon bildirilerinden ve ses çözümlemelerinden ‘cinsel taciz’ kabahatinin yanı sıra çocuğu fuhşa teşvik ettiği ve şantaj yaptığı da belirlendi.

Yakup Akkaya, süreçlerinin akabinde sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza mahkemesince ‘çocuğu fuhşa teşvik etme’, ‘çocuğa karşı cinsel taciz’ ve ‘şantaj’ cürümlerinden tutuklanarak bir sefer daha Bursa Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

İKİNCİ TUTUKLAMADA İŞTEN ATILDI

Bu ortada soruşturma kapsamında Yakup Akkaya’nın, ileti yoluyla öbür şahıslara de emsal tacizde bulunup bulunmadığının belirlenmesi için el koyulan cep telefonunda inceleme başlatıldı.

Olayın akabinde Akkaya’nın çalıştığı, Armutlu Belediyesi’nin şirketi Arjemek’ten yapılan açıklamada, mutlaklaşmış kabahati olmadığı için işe geri alındığı lakin 2’nci defa tutuklandıktan sonra çıkışının verildiği kaydedildi.

BİR KERE DAHA TAHLİYE

‘Çocuğu fuhşa teşvik etme’, ‘çocuğa karşı cinsel taciz’ ve ‘şantaj’ hatalarından tutuklu yargılanan Yakup Akkaya, Gemlik 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, “Art niyetim yoktu” dedi.

Cumhuriyet savcısı, 3 başka belgenin da birleştirilmesini talep ederken, mahkeme heyeti, Akkaya’nın tahliyesine karar verip, talebi görüşmek üzere duruşmayı erteledi.