Twitter not özelliği üzerinde çalışıyor: Sınır 2500 kelimeye yükselecek

Twitter sistemde geçirilen süreyi artırmak için yeni bir adım atıyor.

Twitter, insanların platformu daha uzun duyuruların fotoğraflarını yayınlamak ve takipçilerini dış haber bültenlerine yönlendirmek için kullandığını gördükten sonra bu türlü bir adım atmaya karar verdi.

Deneme iki ay sürecek ve Kanada, Gana, Birleşik Krallık ve ABD’deki küçük bir muharrir kümesini kapsayacak .Kullanıcılar, yayınladıktan sonra notlarını düzenleyebilecek.

AMAÇ KULLANICILARI SİSTEMDE TUTMAK

Yeni özellik, okuyucuların bir başlığı görebilmeleri ve bir temasa tıklayarak daha uzun nota erişebilmeleri ile izleyicileri Twitter ekosisteminde tutmayı amaçlıyor.

Yeni Notes eserini kullanarak duyuruyu yapan şirket, “Şirketin birinci günlerinden beri, müellifler çalışmalarını paylaşmak, fark edilmek, okunmak, sohbet oluşturmak Twitter’a bağımlı oldular” tabirlerini kullandı. Twitter asıl metnin eksik modül olduğunu belirterek, “Notes ile gaye, o eksik parçayı tamamlamak”” açıklamasını yaptı.

Twitter geçen yıl Hollandalı bir haber bülteni teşebbüsü olan Revue’yi satın almıştı. Revue ile kullanıcılar kendi haber bültenlerini oluşturup başka Twitter üyeleriyle paylaşabiliyorlar. otes eserine katlandığını söyledi.

KARAKTER SAYISI ARTMIŞTI

2017’de Twitter, küçük bir kullanıcı kümesi ortasında yapılan bir denemenin akabinde tweetler için azamî karakter sayısını 140’tan 280’e çıkardı.

Son atılım, Elon Musk’ın şirketi devralmayı planladığı Twitter’ın ticari beklentilerine ait incelemelerin ortasında geldi. Musk’ın satın alma teşebbüsü Twitter’ın tarafı hakkında soruları gündeme getirdi.

Musk’ın pay alımının akabinde düzenleme düğmesi üzerinde çalıştığını duyurdu. Twitter, olayların alakasız olduğunu söyledi.

Musk ayrıyeten, insanların platformu kullanmak için ödeme yapacakları bir abonelik modelinde potansiyel gördüğünü açıklamıştı.