TOTAL İstasyonları, TotalEnergies’e dönüşüyor

OYAK Kümesi Şirketleri bünyesinde hizmet veren Hoş Güç’ün TOTAL İstasyonları markası, OYAK’ın güç bölümündeki yatırım kararı ile yeni jenerasyon istasyon ve hizmetlerin görüleceği, global faaliyetlerine paralel olarak TotalEnergies’e dönüşüyor. Türkiye’de TotalEnergies’e dönüştürülen yeni kuşak birinci istasyon İstanbul Başakşehir’de merasimle açıldı.

TotalEnergies Başakşehir Mehmetçik 2 No’lu Akaryakıt İstasyonu, dünyada 165 ülkede tercih edilen etraf dostu derecelendirme sistemi LEED Platinum Sertifikası’nın Türkiye’de akaryakıt istasyonlarında birinci örneği oldu.

Yenilenebilir güç yatırımı olarak güneş gücü kullanımının öne çıktığı istasyonda, buhar geri dönüşüm sistemi, atık suyun yine kullanılması, yağmur suyu harmanlama ve LCA metodolojisi ile döngüsel hayat modeli bulunuyor.

Otojet MESKEN şarj istasyonunu barındıran tesiste yeni jenerasyon elektrikli araçlara da hizmet verilecek. Tesis, güç dönüşümünü merkezine alarak konuklarına çok çeşitli eser ve hizmetleri sağlam bir biçimde sunarken, yenilikçi ve kullanıcı dostu bir market tecrübesi de yaşatacak.

Açılışa, Güzel Güç Akaryakıt Genel Müdürü Tolga Işıltan (solda), Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü Emekli Tuğgeneral Engin Durak (ortada) ve OYAK Güç Dalı Küme Lideri Yüksel Yılmaz (sağda) katıldı.

“Güzel Güç olarak büyük bir dönüşüme imza atıyoruz”

İstasyonun açılışında konuşan OYAK Güç Dalı Küme Lideri Yüksel Yılmaz, 2020’nin başında TOTAL İstasyonları ve M Oil markalarının OYAK Kümesi şirketlerine dahil olduğunu, çabucak devamında da tasarruf, verimlilik, karlılık ve süratli büyümeye odaklanarak iki markayı Hoş Güç hukuksal kişiliği ismi altında birleştirdiklerini tabir etti.

Bugün TOTAL ve M Oil bayi ağı Türkiye’nin 74 kentinden 79 kentine ve 2021’in sonunda her iki marka ile 889 istasyondan toplam 917 istasyona ulaştıkları bildiren Yılmaz “2021 yılının yaz devrindeyse istasyonlarımızda yaklaşık 196 bin metreküp olan akaryakıt ve LPG satışı, tüm vakitlerin en büyük ölçüsüne ulaştı. Öbür dağıtım şirketlerine yapılan satış̧ ölçülerinde da geçtiğimiz yıllara nazaran en yüksek satış̧ sayılarına ulaşıldı.” diye konuştu.

Son 1,5 yılda fark yarattıklarını belirten Yılmaz, TOTAL İstanbul Havalimanı İstasyonu’nun, Avrupa’nın hizmet, kalite ve ölçek açısından en düzgün TOTAL istasyonu seçilmesinin bunun en düzgün örneklerinden biri olduğunu vurguladı.

OYAK’ın sürdürülebilir büyüme stratejisi ekseninde Hoş Güç olarak büyük bir dönüşüm ve muvaffakiyete imza attıklarını söyleyen Yılmaz, “Başakşehir Mehmetçik 2 No’lu Akaryakıt İstasyonu, TotalEnergies için değişimin başladığı nokta olacak. Hem TSK Mehmetçik Vakfı hem de TotalEnergies’in ortak birinci istasyonu olan Başakşehir Mehmetçik 2 No’lu Akaryakıt İstasyonumuzun güzel olmasını diler, emeği geçen herkese teşekkür ederim.” halinde konuştu.

“Akaryakıt bölümüne birincileri kazandırmayı sürdüreceğiz”

Güzel Güç Akaryakıt Genel Müdürü Tolga Işıltan da dijitalleşme ile başlayan, pandemi ile birlikte kalıcı hale gelen toplumsal ve ekonomik davranış değişikliklerinin insanların güç ile münasebetlerini tekrar şekillendirdiğini vurguladı.

TOTAL İstasyonlarının bu yıl değerli bir dönüşüm yaşadığını belirten Işıltan, şunları kaydetti: “Enerji sanayisi, azalan kaynakları ve süratle artan talebi yönetmek üzere dijitalleşme, yenilenebilir güç ve düşük karbon odaklı döngüsel iktisat modelleri üzerine heyeti yeni bir sistem inşa ediyor. Hoş Güç, bu dönüşümün öncülüğü gayesiyle OYAK’ın esaslı deneyimi ve TotalEnergies’in global gücünü buluşturuyor. TOTAL İstasyonlarının TotalEnergies’e dönüşümü ile birlikte istasyonumuz, pak bir geleceği hedefleyen gücün yeni yüzünü temsil ediyor. Gayemiz, yeni kuşak TotalEnergies istasyonlarımızda sunduğumuz tecrübelerle tüm konuklarımızı konutlarında hissettirmek. Akaryakıt dalına birincileri kazandırmaya devam edeceğiz. TotalEnergies ile yeni kuşak güç, daha düzgün gelecek.”

“TotalEnergies iş birliğini hayata geçirmekten çok mutluyuz”

Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü Emekli Tuğgeneral Engin Durak ise, şunları söyledi: “Başakşehir Mehmetçik 2 No’lu Akaryakıt İstasyonu, vakfımız ve akaryakıt kesimi için birincileri barındırıyor. Kuruluş sürecinin her basamağı titizlikle planlanan, inşasının her ayrıntısına büyük ihtimam gösterilen istasyonumuzla gurur duyuyoruz. Manevi istikameti çok yüksek ve bir o kadar değerli olan TotalEnergies iş birliğini hayata geçirmekten büyük memnunluk duyuyoruz. Bu yeni jenerasyon istasyonun hem vakfımıza hem de milletimize güzel ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.”