Elektrikle balık avladıkları derede akıma kapılan 2 kuzen toprağa verildi

Ordu’da amca çocukları Oğuzhan Berber ve Cihan Berber ile arkadaşları Mehmet Güldür, dereye elektrik vererek balık avlamaya çalıştı. Elektrik akımına kapılan 3 kişi, dereye düştü.

Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine jandarma, sıhhat ve kurtarma grupları sevk edildi. 3 genç, takımlar ve mahallelilerin de yardımıyla dereden çıkarıldı. Sıhhat takımlarının birinci müdahalelerini yaptığı Oğuzhan ve Cihan Berber ile Mehmet Güldür, Korgan Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Kuzenler, buradaki tüm müdahalelere karşın hayatını yitirdi.

Hastanedeki tedavisi süren Mehmet Güldür’ün ise sıhhat durumunun âlâ olduğu belirtildi. 2 kuzenin cenazeleri, otopsi için getirildiği Ordu Devlet Hastanesi morgundan yakınları tarafından alınarak, birebir ilçedeki Çiftlik Mahallesi’ne götürüldü. Amca çocukları için Hekimoğlu Merkez Camii’nde ikindi vakti cenaze merasimi düzenlendi. Merasime Korgan Kaymakamı Mikail Ersöz, Korgan Belediye Lideri Tunvay Kiraz, Çatalpınar Belediye Lideri Ahmet Cinse, aile yakınları ve çok sayıda kişi katıldı. Kuzenler, kılınan cenaze namazının akabinde aile kabristanlığına toprağa verildi.