Bahçeli: Erdoğan, yüzde 50’yi fersah fersah aşan bir oy çokluğuyla yeniden Cumhurbaşkanı seçilecek

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, partisinin Meclis küme toplantısında konuştu.

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

– Ülkemizin hiçbir yerinde ‘zillet ittifakı’nın tez ettiği üzere bir Türkiye tablosu yoktur.

– 2023 yılında Cumhur İttifakı açık orta farkla sandıktan muvaffakiyetle çıkacaktır. ‘Zillet ittifakının’ şapkadan çıkaracağı aday kim olursa olsun Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan muazzam bir irade gücüyle yüzde 50’yi fersah fersah aşan bir oy çokluğuyla tekrar Cumhurbaşkanı seçilecektir.

– Zillet ittifakının nasıl bir adayı vardır ki yıpranmasın diye açıklamaktan imtina ediyorlar. Son düzlüğe girilirken bu korkakça yaklaşımın gerisinde sanki şuurlu ve taktik bir geciktirme mi kelam hususudur yoksa 6+1 formatlı masaya hakim olduğu anlaşılan demir bir çatlak mı tesirlidir?

– ABD, Birleşik Krallık ve Almanya yükselen enflasyona karşı faiz silahına sarılmıştır. Ancak silahtaki mermi gitgide azalmaktadır. Bir müddet sonra tetik boşa çekilecektir. Rusya – Ukrayna savaşının sonucunda rekor kıran besin ve güç fiyatları global enflasyonu tepeye çıkarmıştır. Fiyat artışlarından yakınmayan ülke neredeyse kalmamıştır.

– Çok şükür Türkiye dünyanın yaşamış olduğu ortak meseleden müspet olarak ayrışırken yatırım, üretim, ihracat ve istihdam alanlarında bir adım öne çıkmaktadır. Anadolu tahıl ambarıdır. Üreterek çiftçilerimizi destekleyerek, ekim alanlarını genişleterek besin krizinin bize yansımasını en aza çekmemiz mümkündür.

– Birtakım diziler, gösterişe ve mübalağaya yaslanmış magazin programları, karamsarlık servis eden haberler hepimizi ve herkesi rahatsız etmektedir. Sabahın en erken saatlerinden gecenin en geç vakitlerine kadar arbededen, kaostan, kutuplaşmadan, kıymetlerimize yönelik linç teşebbüslerinden diğer ekranlarda hiçbir şey göze çarpmamaktadır. Gidişat düzgün değildir.

– Netflix’te küfür ve en düzeysiz esprilerin yer aldığı, şarlatanlıktan öteki meziyeti olmayan kelamda komedyenlerin rol aldığı diziler artık haddini aşmıştır. Küfür etmenin neresine güleceğiz?

– Ruh sıhhati yasa teklifi bir an evvel görüşülmelidir. Canilere ceza indirimi yapılmamalıdır.