Akşener’den teşkilata uyarı: Milletvekili adaylığı sürecini doğru yönetin

Akşener’den teşkilata, “milletvekili adaylığı sürecini gerçek yönetin” ihtarında bulundu.

Edinilen bilgiye nazaran Akşener, partisinin 10 saat süren vilayet liderleri toplantısında, teşkilatın çalışmalarına ait bilgi aldı, alandaki izlenimlerini aktardı.

Akşener’in teşkilata, siyasetin “sabır işi” olduğunu belirttiği toplantıda, milletvekilliği adaylığı konusunda çok istekli şahıslar olabileceği ve bu alanın gerçek yönetilmesi gerektiğiyle ilgili talimat verdiği öğrenildi.

‘BİLİNEN, SEVİLEN VE TECRÜBE’ KRİTERİ

Genel seçimlerde, “milletin karşısına millette karşılığı olan adaylarla çıkılması” gerektiğini tabir eden Meral Akşener, bu çerçevede teşkilattan “kamuoyunda bilinen, bölgesinde sayılan, sevilen, tecrübeli” isimler konusunda hassasiyet göstermelerini istedi.

İYİ Parti Genel Lideri Akşener ayrıyeten vilayet liderlerinden, vatandaşla sık sık bir ortaya gelerek, onların meselelerini dinlemelerini de talep etti.

Bu ortada Akşener toplantıda, partisinin geçen hafta sonu yapılan belediye liderleri toplantısında lisana getirilen, “Cumhurbaşkanı adayımız sizsiniz” telaffuzunun yinelenmesi üzerine, daha evvel “Başbakanlığa aday olduğu” biçimindeki açıklamasını hatırlattı.

Akşener teşkilattan, partinin oy oranı ile Meclis’teki sandalye sayısının artırılmasına odaklanılmasını istedi.