Yurtta YKS-AYT heyecanı

Tüm yurtta bugün Yükseköğretim Kurumları İmtihanı (YKS) ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testi (AYT) heyecanı yaşandı.

EVDE UNUTTUĞU KİMLİĞİNİ POLİSLE GETİRDİ, 1 DAKİKAYLA İMTİHANI KAÇIRDI

Gaziantep’te, Yükseköğretim Kurumları İmtihanı’nın (YKS) ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testi (AYT) için okula gelen İlknur Çelik, meskende unuttuğu kimliğini polis takımlarının yardımıyla görevlilere getirse de 1 dakika geç kalınca salona alınmadı.

ÖNCE VAZGEÇTİ ETRAFTAKİLER İKNA EDİNCE BU DEFA DE KİMLİĞİ YANINDA OLMADIĞI İÇİN İMTİHANA GİREMEDİ

Yükseköğretim Kurumları İmtihanı (YKS)’nin ikinci oturumu saat 10.15 prestijiyle başladı. Beyoğlu’nda gözlüğünü emanete bırakmaya giden bir öğrenci imtihana girmekten vazgeçti. İmtihana girmek istemeyen öğrenciyi etraftakiler ikna ederek, alkışlarla fakültenin kapısına getirdi.

Bu kere de yanında kimliği olmadığı için imtihana giremeyen Boran Elaldı, “Üniversite benim için vakit kaybı, iş kuracağım” dedi.

MALTEPE’DE MANİ TANIMAYAN İMTİHAN HEYECANI

Maltepe’de engelli adaylar, Yükseköğretim Kurumları İmtihanı’nın (YKS) ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testi (AYT) imtihanına belirlenen okulda girdi. Birtakım adaylar ve aileleri saatler öncesinden okula gelirken, imtihana geç kalan aday olmadı.

OTOMOBİLİN MOTORUNA KEDİ SIKIŞTI, YEĞENİNİ POLİS İMTİHANA GÖTÜRDÜ

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde yeğenini imtihana götüren Tunahan K. kaputundan gelen kedi sesini duyunca arabasını park etti. İtfaiyeden yardım istenirken, polis grupları yeğen Ömer M.’yi imtihana yetiştirdi.

76 YAŞINDA YKS’YE GİRDİ; HUKUK OKUMAK İSTİYOR

Çorum’da Esme Dalgıç (76), Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girdi. Liseden geçen yıl mezun olan Dalgıç, “Hukuk okumak istiyorum, gençlere tavsiyem okusunlar” dedi.

KARABÜK’TE 66 YAŞINDAKİ MARANGOZ, KIZIYLA YKS’YE GİRDİ

Karabük’te 66 yaşındaki marangoz Ekrem Akdemir, 37 yaşındaki hemşire kızı Meryem Öztürk ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girdi.

ÜNİVERSİTE HAYALİ İÇİN TORUNUYLA TIPKI GÜN YKS’YE GİRDİ

İzmir’de yaşayan 76 yaşındaki Ayşe Alım, torunuyla birebir gün girdiği Yükseköğretim Kurumları İmtihanı’nda (YKS) başarılı olarak üniversiteli olma hayalini gerçekleştirmek istiyor. Ayşe Alım, YKS’nin dün yapılan birinci oturumunun akabinde ikinci oturuma Kestelli Şerife Eczacıbaşı Ortaokulunda katıldı.

SINAVA GEÇ KALANLARIN İMDADINA ZABITA GRUPLARI YETİŞTİ

Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde imtihana geç kalan öğrencilerin yardımına zabıta takımları koştu. Takımlar, durakta bekleyen öğrencileri okula taşıdı, imtihan merkezleri etrafında tedbirler aldı.

YKS İMTİHANINA GEÇ KALANLAR KAPIDAN DÖNDÜ

Yükseköğretim Kurumları İmtihanı’nın (YKS) ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) için adayların imtihan merkezlerine girişleri saat 10.00’da son buldu geç kalanlar kapıdan geri döndü.

Sınava giremeyen adayın babası birçoklarının geleceği ile oynadıklarını belirterek “Çocuğumun geleceği ile oynuyorlar. Çocuğum 1 yıldan fazla bu imtihan için uğraşıyor hazırlanıyor. 5 dakika geç kaldığı için geleceği ile oyandılar. Emeği gitti çocuğumun” dedi.