Yapı Kredi Faktoring, ‘En İyi İhracat Faktoring Şirketi’ seçildi

Dünya çapında düzenlenen ‘En Güzel İhracat Faktoring Şirketleri’ araştırmasında 2002 yılından bu yana ön sıralarda yer alan Yapı Kredi Faktoring, muhabir hizmet kalitesinin ve süreç hacminin değerlendirildiği kategoride yüzde 99,41 puan alarak 193 üye şirket ortasında başkan oldu.

Konuya ait açıklamalarda bulunan Yapı Kredi Faktoring Genel Müdürü Bozkurt Çöteli, faktoring kesiminin en esaslı şirketlerinden birisi olarak hizmet kalitesini daha da ileriye taşımak için daima çalıştıklarını söyledi.

Faktoring tüm işletmelerin, üreticilerin, yurt içi ve milletlerarası ticaret yapanların kullanabileceği bir finansman aracı olarak öne çıktığını belirten Çöteli, şunları kaydetti: “Dünya çapında klasik finansman araçlarına alternatif olarak büyük bir süratle yükselişine devam eden faktoring, besinden turizme, otomotivden kimyaya, dokumadan güçlü tüketim mallarına kadar çok çeşitli bölümde kullanılıyor. Biz de ihracat faktoringi başta olmak üzere tedarikçi finansmanı, yurt içi alacaklar için alacak garantisi, ithalat faktoringi eserlerimiz ve tahsilat hizmetlerimiz ile müşterilerimizi destekliyoruz. Tüm bunları yaparken, önceliğimiz her vakit müşterilerimizin mutlak memnuniyetini sağlamak. Ortaya koyduğumuz başarılı çalışmalarımızı, memleketler arası arenada taçlandırarak ‘En Âlâ İhracat Faktoring Şirketi’ seçilmemiz bizi gururlandırıyor ve daha güzellerini başarmak için motive ediyor. Kurulduğumuz 1999 yılından bu yana, genç bölümün en eski şirketlerinden birisiyiz. Büyüme stratejimiz doğrultusunda faktoring’in tüm imkânlarını ülkemiz iktisadına can veren kurumlara sunmaya devam edeceğiz.”