Rubenis Tekstil ve Kiler Holding’in halka arzı onaylandı

SPK haftalık bültenine nazaran, Rubenis Dokuma’nın pay başına 12,50 liradan, Kiler Holding’in ise 7,10 liradan halka arz müracaatına onay verildi.

RTA Laboratuvarları Biyolojik Eserler İlaç ve Makine Sanayi Ticaret AŞ’nin 57,03 milyon liralık bedelsiz sermaye artırımı onaylandı.

Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret AŞ’nin 750 milyon liralık, Türkiye Vakıflar Bankası’nın 30 milyar liralık, Türkiye İş Bankası’nın 1,5 milyar dolarlık borçlanma aracı ihraç müracaatına müsaade verildi.

Türkiye Menkul Kıymetleştirme Şirketi Fibabanka İkinci Varlık Finansman Fonu’nun 2,5 milyar liralık, Türkiye Menkul Kıymetleştirme Şirketi Fibabanka Üçüncü Varlık Finansman Fonu’nun ise 5 milyar liralık kira sertifikası ve VİDMK ihracı başvurusu onaylandı.

Kurul, HSY Danışmanlık ve Bağımsızlık Kontrol AŞ hakkında yapılan inceleme sonucunda şirkete ve bir isme 114 bin 924’er lira idari ceza uygulanmasına karar verdi.

A1 Capital Yatırım Menkul Kıymetler AŞ (aracı kurum) hakkında yapılan inceleme sonucunda “usulsüz açığa satış süreçleri yapılmasına imkan tanınması” nedeniyle şirkete 600 bin lira, “usulsüz açığa satış süreci gerçekleştirilmesi” sebebiyle üç şahsa ise 46 bin 958’er lira idari para cezası uygulandı.

Türkiye’de yerleşik şahıslara yönelik olarak internet aracılığıyla yurt dışında kaldıraçlı süreç yaptırıldığı belirlenen 29 internet sitesine erişimin engellenmesi için Sermaye Piyasası Kanunu’nun 99. hususunun dördüncü fıkrası uyarınca türel süreçlerin yapılması kararı alındı.