PEAKUP, Microsoft platformlarıyla şirketlerin bulut teknolojilerine geçişinde avantajlar sağlıyor

Microsoft Office 365, Azure, Teams ve Power Apps platformlarıyla birlikte hem kurumların bulut teknolojilerine geçişini sağlayan ve iş zekası raporlama projelerinde kurumsal uygulama geliştirme çalışmaları yapan PEAKUP, birebir vakitte Microsoft platformları üzerinde kendi eserlerini geliştirerek Orta Doğu, Amerika ve Avrupa ülkelerine de ihracat yapıyor.

Türkiye’de ve globalde birçok müşterisi bulunan PEAKUP, Microsoft teknolojileriyle ilgili danışmanlık hizmetleri verdiği üzere, Microsoft Teams uygulamasının yaygınlaştırılması konusunda da çalışmalar yürütüyor.. Pandemi periyodunda bilhassa Microsoft Teams uygulamasının kullanımının arttığına dikkat çeken PEAKUP Teknoloji İdare Heyeti Lideri Ahmet Toprakçı, görüşlerini şöyle lisana getiriyor:

“Artık çalışanlar uzaktan çalışıyor, bizim iş geliştiricimizin İstanbul’da yaşıyor olması koşul değil, dünyanın rastgele bir yerinde olabilir. Bu dinamiğin içerisinde şirketlerin çalıştıkları ortamı uzaktaki çalışanlara da yansıtabilmesi lazım, bu noktada Microsoft Teams platformu kıymet arz ediyor”.

Toprakçı, Microsoft platformları sayesinde şirketlere sundukları hizmetleri geliştirdiklerini ve bunun sonucunda da şirketlere değerli avantajlar sağladıklarını belirtiyor. (İLANDIR)