Online ticaret platformu Binomo’dan iPhone 13 ödüllü iTrade yarışması

Dijitalleşmenin sürat kazanmasıyla birlikte iş – hayat döngüsü değişime uğruyor. İş dünyası hibrit çalışmanın normlarını oluşturmaya çalışırken, çalışanların meslek omurlarındaki kriterleri iyilik, refah ve mobilite kavramlarının etrafında şekilleniyor. Bilhassa “dijital yerliler” olarak tanımlanan genç jenerasyonun tercihleri de yeni normların belirleyicisi oluyor. Türkiye başta olmak üzere 130’dan fazla ülkedeki yatırımcılara finans dünyasının kapılarını açan online ticaret platformu Binomo, meslek ömrüne yeni başlayan ya da 30’larını karşılayanlara finansal okuryazarlık kazandırmak için bir yol haritası sunuyor.

FİNANSAL SEYAHATİN BİRİNCİ ADIMI: YATIRIMLARI ÇEŞİTLENDİRMEK

Finansal okuryazarlık için strateji oluşturmanın ve kişisel yatırım çeşitliliğine sahip olmanın değerine dikkat çeken online ticaret platformu Binomo’nun Türkiye İş Geliştirme Yöneticisi Latif Özdemir, “Yatırımları çeşitlendirmek, yatırım yapmak kadar kritik bir kıymete sahip. Genç bireyler bu evrede ticarete başlamadan ve yatırım yapmadan evvel kendi vakit planını oluşturmalı, tasarruf hesabı ve acil durum fonu yaratarak bütçe planlaması yapmalı. Elbette finansal maksatlara ulaşmak için yatırım yalnızca bir araç ve tek başına kâfi değil. Finansal okuryazarlık kazanarak bütçe idaresini ele almak, tasarrufları otomatikleştirmek, elektronik tablolar geliştirmek ve nakit akışı iddialarında bulunmak da çok önemli” dedi.

FİNANS TRENDLERİNİ 30 YAŞINA GELMEDEN KEŞFETMEK ÖNEMLİ

Oluşturulan bütçedeki nakit ölçüsünün yanlışsız prosedür ve araçlarla kıymetlendirilmesi gerektiğinin altını çizen Latif Özdemir, “Nakit giriş çıkışlarını takip etmek kıymetli bir evre olsa da bütçenin hakikat kullanımı kritik bir evreyi oluşturuyor. Bilhassa 30 yaşın altındaki bireylerin çeşitli araç ve varlıklara yatırım yapması için evvel piyasa gelişmelerinden haberdar olmaları, ticaret yapmayı öğrenmeleri ve finans trendlerini yakalayabilecekleri iTrade üzere müsabaka ve aktiflikleri takip etmeleri gerekiyor. Globaldeki birçok yatırımcıyı tek platformda buluşturan ve döviz endekslerinden emtialara a kadar 70’ten fazla finansal varlığa erişim sunan online ticaret platformu Binomo olarak düzenlediğimiz iTrade yarışımızla genç yatırımcılar için yeni bir tecrübe alanı oluşturuyoruz” sözlerini kullandı.

YARIŞMACILAR ONLİNE PLATFORMDA İPHONE 13 KAZANIYOR

Düzenledikleri yarışın 16 Haziran’da başlayacağını belirten Binomo Türkiye İş Geliştirme Yöneticisi Latif Özdemir, aktifliğe dair şu bilgileri paylaştı: “iTrade müsabakası 16-22 Haziran ve 23-29 Haziran olmak üzere iki kademeden oluşuyor. Yarış sonunda başarılı olan 6 kişi ise iPhone 13 ödülünün sahibi oluyor.”

Binoma’ya katılmak için çabucak tıklayın.

“Z JENERASYONU EK GELİR KAYNAKLARI YARATMALI”

Online ticaret platformlarının dijitalleşmeyle birlikte daha emniyetli hale geldiğinin ve sık kullanıldığının altını çizen Latif Özdemir, Z jenerasyonuna son teklifini ise şu sözlerle paylaştı: “Dünya genelinde yaşanan gelişmeler iş modellerini değiştirirken, kimi zorunlulukları da beraberinde getiriyor. Şimdi 30’una gelmemiş ya da 30’lu yaşlarına yeni başlamış çalışanlar için yaşanabilecek her duruma hazır olmak maksadıyla finansal bir yol haritası ve ek gelir kaynakları oluşturmanın kıymeti artıyor. Bu yüzden gençler için bir fırsat niteliğindeki Binomo üzere online ticaret platformlarından ek gelir elde etmek, bugünün refahını artırırken, geleceği de rahatlatıyor. iTrade üzere düzenlediğimiz yarış ve uygulamalarımızda, kullanıcılarının merak ettiklerini yanıtlayacak canlı dayanak altyapısı sunuyoruz. Ticaretin kaybetme riskini de barındırdığının farkındalığıyla kullanıcılarımızın finansal okuryazarlık kazanmaları için de fiyatsız eğitim malzemeleri ve stratejiler de oluşturuyoruz” dedi.

(İLANDIR)