Meksika’da yamyam seri katilin belgeseli çekiliyor

Ülkenin Atizapan kentinde 18 Mayıs 2021 tarihinde yakalanan ve çoğunlukla bayanları gaye alan 73 yaşındaki seri katil Andres Filomeno Mendoza Celis’in meskeninde yapılan incelemede 4 bin 600’e yakın insan kemiği bulundu. Kemiklerin 17 bayan, 1 yetişkin erkek ve 1 çocuğa ilişkin olduğu tespit edildi. Yetkililer katilin 40 yılı aşkın müddettir en az 30 bayanı öldürdüğünden şüpheleniyor.

Seri katilin konutunda kurbanlarının kemiklerinin yanı sıra bayan kıyafetleri, bayanlara ilişkin kimlik kartları, baş derileri, kafatasları, palalar ve oyma testeresinin yanı sıra zanlının işlediği düşünülen 20 cinayete ait ses kaydına ulaşılmıştı.

Kurbanlarını yediğini itiraf etmişti

Mesleği kasap olan ve kurbanlarını yediğini itiraf eden seri katilin kurbanlarının etlerini komşularına da ikram ettiği ortaya çıktı. İşlediği bayan cinayetleri sebebiyle ömür uzunluğu mahpus cezasına çarptırılan seri katil, daha sonraki bir duruşmada öldürdüğü bayanların etlerini komşularına da verdiğini itiraf etmişti.

Belgeseli yapılıyor

Meksikalı yetkililer, seri katilin öyküsünün anlatılacağı bir dizi belgeselin yayınlanacağını duyurdu. Meksika Ulusal Adalet Yüksek Mahkemesi tarafından yapılan açıklamada, “Canibal, Indignacion Total isimli diziyle ülkedeki toplumsal cinsiyete bağlı şiddet ve bayan cinayetleri hakkındaki farkındalığın artırılması hedefleniyor” tabirleri kullanıldı.