Marmaris yangınında 2. gün: Müdahale devam ediyor

21 Haziran’da Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı Bördübet Yedi Adalar mevkiindeki ormanlık alanda başlayan yangın 2. gününde devam ediyor.

Hisarönü Mahallesi Bördübet mevkisinde ormanlık alanda 21 Haziran’da şimdi belirlenemeyen nedenle başlayan yangın devam ediyor.

Orman çalışanları ve itfaiye grupları, gece boyunca yangına karadan müdahale etti.

Yangına, sabahın birinci saatlerinden itibaren havadan da müdahale edilmeye başlandı. Gruplar, yangını söndürmek için çalışmalarını ağır biçimde sürdürüyor.

Arama Kurtarma takımları ile hayvanseverler de yanan alanlarda mahsur kalan hayvanların ziyan görmemesi için çalışma yürütüyor.

Bu kapsamda Bördübet Yedialar mevkisinde yangında mahsur kalan kirpi ve kaplumbağayı görerek kurtaran HAYBAP Ferdinand Hayvanlara ve Tabiata Ahbap Derneği üyeleri su ve yiyecek verdikleri hayvanları kafeslerle Değirmenyanı’ndaki Yangın Komuta Merkezine getirdi.

Kaplumbağa ve kirpi ile ilgilenen Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, grup üyelerine hassas davranışlarından ötürü teşekkür etti.

HAYBAP Ferdinand Hayvanlara ve Tabiata Ahbap Derneği İdare Konseyi Derneği Lideri Sibel Çakır, yıllardır afet alanlarında çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Marmaris’te Hisarönündeki yangınlarda çalışmalar yürüttüklerini belirten Çakır, “Buradaki mağdur hayvanları kurtarma gayreti içerisindeyiz. Birçok hayvana ulaşmayı başardık. Çok şükür hepsini hafif yaralı olarak kurtardık. Bir kirpi ve kaplumbağayı da kurtardık. Çalışmalarımıza devam edeceğiz. Şu an için onlara bir isim vermedik. Zira onlar doğal hayatlarına tekrar dönecekler.” diye konuştu.

Çakır, çalışmalarının yangın bitene kadar devam edeceğini lisana getirdi.