Kılıçdaroğlu: Her kuruşun hesabını vererek sorunları çözeceğiz

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, parti olarak geçmişte yaptıkları yanılgılardan ders çıkarmaya çalıştıklarını söyledi.

Aydın’ın Efeler ilçesindeki Şükran Güngör-Yıldız Kenter Tiyatro Salonu’nda partisinin üye iştirak merasiminde konuşan Kılıçdaroğlu, CHP’ye üye olmanın sıkıntı bir misyon olduğunu, CHP’li olmanın kul hakkı yememek, adalet, hak ve hukuku savunmak, herkesin kimliğine hürmet duymak demek olduğunu söyledi.

”SORUN BİR TÜRKİYE SORUNUDUR”

Türkiye’nin sıkıntılarının farkında olduklarını, 6 önder bir ortaya gelerek Türkiye’nin yazgısını değiştirmek, 2023’e giderken cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırmak istediklerini söz eden Kılıçdaroğlu, “Bugün Türkiye’nin içinde bulunduğu durum, bir parti olayı olmaktan çoktan çıkmıştır. Sorun bir Türkiye sıkıntısıdır ve biz Türkiye’yi ayağa kaldırmak zorundayız” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, bölgesinde saygınlığı olan bir ülke inşa edeceklerini, bütün komşularla huzur içinde yaşayacaklarını aktararak Türkiye’deki Suriyelileri ırkçılık yapmadan, kendi iradeleriyle kendi ülkelerine göndereceklerini lisana getirdi.

”HATALARIMIZDAN DERS ÇIKARDIK”

Parti olarak geçmişteki yanılgılarından ders çıkarmaya çalıştıklarını anlatan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“CHP olarak geçmişte yanılgılarımız, eksikliklerimiz oldu. Bugün de olabilir. Bütün sıkıntı yanılgılardan ders çıkarmaktır. Bunları yapmadığımız taktirde sorunu çözeriz. Biz bazen oturduk Ankara’da hoş nutuklar attık. Efendim niçin bize oy çıkmıyor? E sen gittin vatandaşın sofrasına oturdun mu, çayını kahvesini içtin mi, kaygısını dinledin mi? Demek ki gezmek, oturmak, konuşmak, vatandaşın kaygısını dinlemek lazım”

Vatandaşlardan sandık geldiğinde ellerini vicdanlarına koyarak oy vermelerini istediğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, seçimlerin yazgısını birinci sefer sandığa gidecek gençlerin belirleyeceğini, bu gençlerin “otoriter bir idaresi kullandıkları oylarla değiştirerek dünya siyaset tarihine geçeceklerini” savundu.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, konuşması sonrası partiye yeni katılan üyelere rozetlerini taktı.

Programa partinin genel lider yardımcıları Bülent Tezcan, Gülizar Biçer Karaca ve Seyit Torun, kimi CHP milletvekilleri ile Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu da katıldı.