İsveç devlet televizyonu, YPG/PKK elebaşlarından Şahin ile röportaj yaptı

NATO’ya üye olmak maksadıyla görüşmelerini sürdüren İsveç’te devlet televizyonu SVT, terör örgütü YPG/PKK elebaşlarından Mazlum Abdi kod isimli Ferhat Abdi Şahin ile bir röportaj yaptı.

İsveç’in NATO üyeliği konusunda Türkiye ile görüşmeler yaptığı bir periyotta SVT’ye saklandığı kelamda makamından açıklamalarda bulunan Şahin, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyini terörden temizlemek için yapacağı beklenen bir operasyona karşılık vereceklerini söyledi.

Türkiye’nin beklenen operasyonu için NATO ülkelerine baskı yaptığını tez eden terörist elebaşı Şahin, “İsveç’in kendilerine verdiği dayanağın devam etmesi ve bu takviyenin siyasi ve ahlaki olduğunu açıklaması gerektiğini” kaydetti.

SVT, terör örgütü YPG/PKK’nın elebaşlarından Salih Müslim ile de Suriye’nin kuzeyinde saklandığı ABD askeri üssünde 25 Mayıs’ta röportaj yapmıştı. Bu röportaja reaksiyon gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Özellikle İsveç, Stockholm’ün caddelerinde teröristleri gezdiriyor, kendi polisleriyle onları teminat altına alıyor. Hatta hatta görüşmeyi yaptıkları günün akşamında İsveç devlet televizyonunda Salih Müslim denen teröristi konuşturarak bize her türlü yanlışı yapıyor.” tabirlerini kullanmıştı.