İşçi-patron kavgası, mahalleyi savaş alanına çevirdi

İstanbul Bağcılar’da işçi-patron hengamesi mahalleyi savaş alanına çevirdi.

Bağcılar 100. Yıl Mahallesi’nde dün saat 13.00 sıralarında, dokuma atölyesinde çalışan bir personel, vazife yerinin değiştirilmesine reaksiyon gösterdi. İşvereni Kadir Sakçı’yla tartışan personele, tıpkı odada bulunan bir kişi saldırdı. İşverenin yeğeni olduğu öğrenilen kişi, emekçinin yüzüne başıyla vurdu.

İşçi oradan ayrıldıktan bir mühlet sonra, bu kere akrabalarıyla birlikte geldi. Taraflar ortasında arbede yaşandı. Polis takımları tarafları sakinleştirmeye çalışırken, arbedede yaralanan 3 kişi ambulansla hastaneye götürüldü.

PATRON PERSONELİNİN KONUTUNU TAŞLADI

Kavgadan sonra, bu defa işveren akrabalarıyla birlikte emekçinin oturduğu meskene giderek, küfür ve hakaret ederek, taş ve sopa fırlattı. Evdekilerde saksı ve çeşitli eşyaları aşağıya attı. Polis grupları bu kere emekçinin konutuna geldi. Arbede bir sefer daha ayrıldı.

“GÖZLERİ KARARMIŞTI ÖLDÜRECEKLERDİ”

Mahalle sakini Hilal Acısu, “Kavga vardı bakalım dedik, taşlar fırlatılınca içeri girdik. Herkes koştu. Sonra buraya geldiler, meskene gidince onlar da peşinden gitti, cama taş ve makas attılar. Konutu bastılar, gözleri kararmıştı öldüreceklerdi” dedi.

“KEPENKLERİ İNDİRMEK ZORUNDA KALDIK”

Esnaf Murat Deligözoglu, “Taşlar, sopalar, bıçaklar iki taraf birbirine girdi. Camı çerçeveyi taşladılar. Biz esnaf olarak kepenkleri indirmek zorunda kaldık. Polisler bile olaya müdahale edemedi. TOMA’lar geldi. Yaralılar hakkında bilgimiz yok” diye konuştu,