CUPRA, sadece kendi modellerinin sergilendiği ilk showroomunu açtı

Türkiye satışlarına 2021 yılının Nisan ayında başlayan CUPRA, yalnızca CUPRA modellerinin yer aldığı birinci showroomunu Doğuş Oto Esenyurt’ta açtı.

Türkiye’de Nisan 2021’de satışlarına başlanan CUPRA markası ile geçtiğimiz yıl 285, bu yılda birinci 5 ayda 789 adet olmak üzere toplam 1.074 adet araç satışı gerçekleştirildi.

CUPRA’NIN SÜRATLİ YOLCULUĞU

2018 yılında seyahatine başlayan CUPRA markasının karakterini somutlaştıran birinci model CUPRA Ateca oldu.

Bu modelden iki yıl sonra CUPRA Leon pazara sunuldu. Markanın geniş bir yelpazede güçlü motorlara sahip birinci modeli olmasının yanı sıra yüksek performanslı plug-in hibrit motoru sayesinde tıpkı vakitte birinci elektrikli CUPRA modeliydi.

Bunu birinci bağımsız model olan CUPRA Formentor takip etti. Crossover SUV, şu ana kadar dünya çapında teslim edilen yaklaşık 100 bin adetle hala markanın en çok satan modeli pozisyonunda.

Markanın eser gamına daha sonra yüzde 100 elektrikli modeli CUPRA Born eklendi.

YILDA 500 BİN HEDEFİ

Haziran ayının birinci haftasında, markanın dört yıl evvel doğduğu Terramar-Sitges’de düzenlenen “The Unstoppable Impulse” etkinliğinde CUPRA’nın gelecek maksatlarıyla ilgili bilgi veren CUPRA CEO’su Wayne Griffiths markanın maksadının orta vadede yılda 500 bin adet araç satışı gerçekleştirmek ve milletlerarası yeni pazarlara genişlemenin yanı sıra yeni segmentlere dahil olmaya devam etmek olduğunu; pazara sunulacak olan tüm modellerin CUPRA’nın sıra dışı ve otantik ruhuna sadık kalarak ilerleyeceğini iletti.

Bugüne kadar 200 bine yakın araç satışı gerçekleştiren CUPRA, 2018’de 430 milyon euro olan cirosunu 2021 yılı sonunda 2,2 milyar euroya yükselterek amaçlarının üzerinde bir muvaffakiyet yakaladı.